Helpea  >  Wiedza  >  Pani Anna – wypadek samochodowy, obrażenia ciała

Pani Anna – wypadek samochodowy, obrażenia ciała

21 czerwca 2019

helpea odwiedziny 182

Efekt końcowy : ugoda
Ostateczna propozycja wywalczona przez inna firmę: 6 000 zł
Odszkodowanie wywalczone przez Helpea: 56 000 zł
Czas realizacji: zbieranie dokumentów, dowodów : 14 dni
Czas od zgłoszenia sprawy do wypłaty pieniędzy : 40 dni
Dodatkowa pomoc : wsparcie psychologiczne, wysłanie paczki z najważniejszymi potrzebami dla dzieci i matki, pomoc w tworzeniu pisma do gminy o lokal socjalny dla rodziny
Ostateczny sukces: ogromna wdzięczność pani Anny podkreślona w emocjonalnym liście jaki napisała.

 

 

Szkoda osobowa to sytuacja, w której klient gubi się najbardziej. Po uporaniu się z szokiem i pierwszymi decyzjami lekarzy następuje bolesny marazm – co dalej. Brak pieniędzy na dalsze leczenie, bezsilność, niewiedza, a przede wszystkim ogarniający ból fizyczny oraz psychiczny.

Tak było w przypadku pani Anny. Wypadek samochodowy spowodował rozległe połamania kości nogi oraz urazy wewnętrzne. Jakby tego było mało, pani Anna była w szóstym miesiącu ciąży. Dziecku na szczęście nic nie zagrażało, natomiast uszkodzenia ciała spowodowały ogromny strach u poszkodowanej, jak będzie wyglądał poród? Co dalej z maleńkim dzieckiem? Kto się zajmie pozostałymi pociechami?

Pani Anna przed samym wypadkiem straciła męża. Ważnym aspektem jest fakt, iż pani Anna nie mogła się posiłkować dostępnymi informacjami na temat odszkodowania, nie miała dostępu do internetu czy nawet komputera, a lata bycia tylko żoną i matką zrobiły swoje. Wycofana z życia inteligenckiego, zagubiona, upokarzana w związku, mieszkająca na wsi z gospodarstwem na głowie i gromadką dzieciaczków. Ale…czy taka osoba jest innym człowiekiem? Inaczej ją boli? Oczywiście, że nie! Tym bardziej zasługiwała na odmianę losu, na pomoc osób całkiem obcych, na zrozumienie i walkę, jaka miała nastąpić.

Pani Anna podpisała umowę z bardzo znaną firmą odszkodowawczą. Niestety została potraktowana hurtowo, bez empatii, efekty finansowe mizerne.

Uzyskano dla niej całe 6 tyś zł. Zawrotna suma… Rzeczywiście sprawa mogła być wyceniona na tak małą kwotę. Braki w dokumentach. Niewyjaśnione sytuacje, problemy z mieszkaniem a tym samym adresem, pod który dochodziły pisma czy wypisanie się ze szpitala na własne żądanie. Nikt wcześniej nie przychylił się nad problemem pani Anny tylko nad dokumentami.

Sprawa trafiła do Helpea, gdzie każdy klient bez względu na IQ, status społeczny i grubość portfela tak samo jest traktowany – liczy się człowiek i jego los. Dokumenty były „budowane” od początku, aby Towarzystwo Ubezpieczeń nie miało wątpliwości, co do zasadności wypłaty większych świadczeń. Likwidatorzy są bardzo wymagający i skrupulatni dlatego dokumentacja medyczna, karna oraz oświadczenia klienta muszą w pełni spełniać wymogi. Jest niezmiernie ważnym, aby myśleć tak, jak likwidator, wyprzedzać ich tok myślenia, dostarczać dokumenty oraz dowody na sytuacje, które mają nawet pośredni wpływ na wypłatę pieniędzy.

W przypadku pani Anny emocje odegrały kluczową rolę. Zadośćuczynienie na podstawie zdobytych dokumentów zostało podniesione kilkukrotnie. A w finale likwidator z TU wypłacił sumę godną przyjęcia tylko dlatego, że sytuacja prywatna pani Anny go wzruszyła.

Niepełnosprawna matka w ciąży z następnym dzieckiem, bez mieszkania zagubiona w okrutnym świecie nie miała szans na godne potraktowanie. Długie i częste rozmowy z panią Anną, kierowanie jej do odpowiednich instytucji, mozolne uzyskiwanie oświadczeń i dokumentów spowodowały poczucie bezpieczeństwa, odmianę losu pani Anny i oczywiście świadczenia, które zapewniły jej dalsze leczenie, wyprowadzkę do wynajętego mieszkania i spokój w sercu, który pani Anna ceni najbardziej.

Takie historie są naszym wyzwaniem.

Jeśli jeszcze nie złożyłeś wniosku przez naszą stronę
lub masz pytania

Skontaktuj się z nami bezpośrednio przy użyciu poniższego formularza

helpea logo

Tel. / fax.: 48 679 67 57
Tel. 727 965 965
E-mail: biuro@server912028.nazwa.pl

Godziny pracy centrali:

poniedziałek - piątek:
9.00 do 17.00 

facebook instagram helpea helpea google

HELPEA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA,
ul. Biznesowa 15, 26-600 Radom, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy
w Warszawie, XIV Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr: 0000579394,
NIP: 9482604817, REGON: 362690955