Helpea  >  Wiedza  >  Osobliwy przypadek w szkodzie osobowej

Osobliwy przypadek w szkodzie osobowej

11 października 2019

helpea odwiedziny 209

Kwota zaproponowana przez ubezpieczyciela – 8 000zł
Kwota wywalczona przez Helpea na drodze ugody – 21 000zł
Czas działania – 7 miesięcy

 

Wypadek zdarzył się w 2016 roku. Pani Jadwiga została potrącona na rowerze, jadąc prawidłowym poboczem drogi. Doznała niegroźnego złamania ręki oraz bardzo bolesnego stłuczenia kości ogonowej.

Ubezpieczyciel przyjął odpowiedzialność tylko w zakresie wypłaty świadczenia za złamaną rękę. Odmówił przyznania zadośćuczynienia za stłuczenie kości ogonowej, argumentując trywialnymi sformułowaniami, które były niesprawiedliwe i urągające godności pani Jadwigi.

Podczas wielokrotnych rozmów z poszkodowaną wyszły na jaw niesamowite historie związane z jej życiem zawodowym. Mianowicie pani Jadwiga była nauczycielką w szkole podstawowej wychowania fizycznego i jej pasją była właśnie jazda na rowerze. Tę właśnie pasję ze wszystkich z powodzeniem wpajała swoim uczniom. Organizowała wycieczki poza miasto, wyścigi na boisku szkolnym oraz była idealnym przykładem jak aktywność fizyczna może wpływać na zdrowie w wieku dojrzałym. Była wysportowana o sylwetce nastolatki, idealny przykład do naśladowania. Wielu jej uczniów pod wpływem zaangażowania nauczycielki oraz jej wyglądu zmieniło tryb życia z siedzącego na ruch na świeżym powietrzu.

Pani Jadwiga posiadała mnóstwo dyplomów, medali, pamiątek z uczestnictwa w różnych rowerowych zawodach. Niezaprzeczalnym była zależność pomiędzy stłuczeniem „tyłka” a stylem życia klientki. Pejoratywne podejście ubezpieczyciela umocniło nas w przekonaniu, że po drugiej stronie barykady zdarzają się osoby bez kompletnej empatii i wyobraźni.

Wypadek na długi czas wstrzymał aktywność klientki z uwagi na bolesność właśnie kości ogonowej. Nie była w stanie bez bólu usiąść na fotelu, nie mówiąc o siodełku rowerowym. Straciła motywację oraz siłę do walki. Ale my nie!!!

Dzięki zbudowaniu sprawy, upartości, dowodom, jakie od niej otrzymaliśmy, oświadczeniom, np. od osoby naprawiającej rower, która potwierdziła jaki był to cenny i profesjonalny sprzęt, udało się wywalczyć dodatkowe świadczenia. Pani Jadwiga była niezwykle szczęśliwa nie tylko z pieniędzy, ale z podejścia, ze zrozumienia oraz z powagi sytuacji, w jakiej się znalazła.

 

Helpea – nie odpuszczamy

 

Jeśli jeszcze nie złożyłeś wniosku przez naszą stronę
lub masz pytania

Skontaktuj się z nami bezpośrednio przy użyciu poniższego formularza

helpea logo

Tel. / fax.: 48 679 67 57
Tel. 727 965 965
E-mail: biuro@server912028.nazwa.pl

Godziny pracy centrali:

poniedziałek - piątek:
9.00 do 17.00 

facebook instagram helpea helpea google

HELPEA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA,
ul. Biznesowa 15, 26-600 Radom, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy
w Warszawie, XIV Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr: 0000579394,
NIP: 9482604817, REGON: 362690955