

Każdy człowiek powinien zaznajomić z prawem odszkodowawczym i to bez względu na to, czy jest kierowcą samochodu, traktora, hulajnogi albo właścicielem nóg, które go prowadzą. Zdarzenie drogowe może się przytrafić każdemu, a nie każdy ma wiedzę na ten temat. To już blisko do rozczarowania, złości i żalu do siebie. Warto więc postawić sobie pytanie – wypadek samochodowy – co dalej?
To może przydarzyć się każdemu
Poniedziałek godzina 7.30 stoimy na światłach. Słońce miło nagrzewa naszą szybę, radio również nagrzewa nasze zmysły skoczną muzyką. Rozglądamy się leniwie, zahaczając wzrokiem o tworzący się korek, ale jesteśmy przezorni, wyjechaliśmy wcześniej, aby niepotrzebnie nie rzucać łaciną w zamkniętym metalowym pudle gdzie i tak nikt nas nie usłyszy.
Zerkamy w górę na światła i w trybie medytacyjnym odliczamy sekundy do zielonego. Będąc specjalistami w tym względzie, gdyż pokonujemy tę trasę dziesiątki razy, wiemy, że kolor nadziei pojawi się w 40-stej sekundzie. Zbliżamy się do 38,39… prawa noga już gotowa do ruchu, błogi uśmiech pojawia się na twarzy.
Nagle czujemy szarpnięcie i dziwny grzmot. Umysł jeszcze nie zarejestrował ataku. Ciało odchyliło się raptownie do tyłu i do przodu. Powoli dociera atak paniki. Nie czujemy nic, ale już wiemy, że coś się stało, coś co pokrzyżowało nam plany. Wzrok zaczyna rejestrować szybkie zmiany w otoczeniu. Ludzie próbują otworzyć drzwi, do uszu docierają głośne dźwięki. Zbieramy siły, wypinamy pasy, wychodzimy z auta. Korek tworzy się w zastraszającym tempie. Już wiemy: ktoś wjechał w tył naszego auta.
Od tej chwili zaczynamy intensywnie myśleć: wypadek samochodowy – co mam dalej zrobić?
Wypadek samochodowy – co dalej?
Co zrobić tuż po wypadku? Oto kilka rzeczy, o których warto pamiętać:
a) Można spisać dane świadków, co w rozciągłości czasowej wiele nam pomoże.
b) Wezwać policję, która sporządzi notatkę ze zdarzenia, a która będzie podstawą do roszczenia.
c) Spisać oświadczenie ze sprawcą wypadku wraz z jego polisą OC, zrobić zdjęcia obydwu aut.
d) Jeśli auto jest jezdne, należy zjechać na pobocze, aby umożliwić innym dalszą jazdę.
e) Wezwać pomoc drogową, a w przypadku dużych uszkodzeń staramy się o podstawienie auta zastępczego.
Pamiętaj, że wypadek, stłuczka może przydarzyć się każdemu. Warto wiedzieć, co robić w tym momencie, aby pytanie wypadek samochodowy – co dalej? nie brzmiało dramatycznie.
Jeśli jeszcze nie złożyłeś wniosku przez naszą stronę
lub masz pytania
Skontaktuj się z nami bezpośrednio przy użyciu poniższego formularza
Tel. / fax.: 48 679 67 57
Tel. 727 965 965
E-mail: biuro@helpea.pl
Godziny pracy centrali:
poniedziałek - piątek:
9.00 do 17.00